BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 10627030
nr 1062 7030
Ljusstakar
ett par, nysilver, 1930-tal, höjd: 28 cm, monogram
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 oktober 2016
kl 19:54:42
17/10 18:13:55
100 kr
17/10 18:42:41
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.